GSM - 0 (541) 866 82 00

zedbilisim.com/Barkod Sarf Malzemeleri

Etiket Satışı

1-KAĞIT BAZLI ETİKETLER

a)Termal Etiketler

*Ekonomik ( Eco )Termal:Üst yüzey ve  yapışkanın da  koruyucu tabaka yoktur. Kağıtüzerine termal lamine edilmesi ile oluşur. Yazıcı kafasındakiısı ile birlikte termal sıvılaşır ve baskı yapılır. Nem alkol, ışıkve ısıya karşı duyarlı olup kendi kendine kararma özelliğinesahiptir. Çok çabuk tüketilen ürünlerde kullanılır.

*Semi Termal: Üst yüzeyde koruyucu tabaka vardır. Ekonomik termal’e göredayanıklılık süresi daha fazladır. Nem alkol, ışık ve ısıya karşıduyarlı olup kendi kendine kararma özelliğine sahiptir. Çokçabuk tüketilen ürünlerde kullanılır.

 *Lamine (Top) Termal: Kağıdın her iki yüzeyinde koruyucu tabaka vardır. Ekonomikve semi termal’e göre dayanıklılık süresi daha fazladır. Nem,alkol, ışık ve ısıya karşı duyarlı olup kendi kendine kararmaözelliğine sahiptir.  Raf ömrü uzun olan ürünlerde kullanılır.
 
  *Termal Karton :Üst yüzeyi koruyucu tabaka ile lamine edilmiş, altı vellumveya kuşe özelliği taşır. Yapışkan özelliği yoktur. Üst yüzeyimat olan ve çeşitli gramajlarda bulunan etiket türevidir.Genellikle tekstil sektöründe kullanılan bir etikethammaddesidir.

 

b)Termal Transfer Etiketler

 

*Hamur: Mürekkep baskıya uygun bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskısı için uygun değildir.( 80 gr/m2 )
    
 *Vellum : Üst yüzeyinde çukurluklar olduğu için pütürlü bir zemine sahiptir. Mat olduğu için ribbon baskısını daha net almış gibi görünür. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir. ( 80 gr/m2 )

 *Kuşe : Üst yüzeyi yarı parlak ve pürüzsüzdür. Çukurluk yoktur. Ribbonbaskısı için uygun etiket hammaddesidir. ( 80 gr/m2 )

  *Farma : İnce ve düşük gramajlı kuşe özelliğini taşır. İnce olması nedeniyleflexible özelliği vardır. Ciklet sektöründe ve ilaç endüstrisindekullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.( 60 gr/m2 )
  
   *Chromolux : Üst yüzeyi kuşe den daha parlak ve pürüzsüzdür. Çukurluk yoktur.Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir. ( 80 gr/m2 )
  
   *Termal Transfer : Vellum gibi yüzeyi mat, ancak pürüzsüzdür. Ribbon baskısı içinuygun etiket hammaddesidir. ( 80 gr/m2 )
  
   *Floresan Kağıtlar (Turuncu, yeşil, sarı, kırmızı, mavi vs.) : Zemini floresan boya ile yurtdışından boyanmış halde gelir. Yüzeyimat ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskısı için uygunetiket hammaddesidir.
 
   *Termal Transfer Karton : Yapışkan özelliği olmayıp üst yüzeyi parlak veya mat olan veçeşitli gramajlarda bulunan etiket türevidir. Genellikle tekstilsektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskıyauyumlu etiket hammaddesidir.
 
  *Gold Kuşe Kağıtlar (Üst Yüzeyi Metalize Kağıt) : Zemini altın yaldız boya ile yurtdışından boyanmış halde gelir.Yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle içecek ve madeni yağ sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir.
 
  *Silver Kuşe Kağıtlar (Üst Yüzeyi Metalize Kağıt) : Zemini metalik gri boya ile yurtdışından boyanmış halde gelir.Yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle içecek ve madeni yağ sektöründe kullanılan bir etikethammaddesidir.
 
   *Fastyre Kağıtlar (Yapışkan Yüzeyi Metalize Kağıt) : Yapışkanlı yüzeyi metalik gri ile boyanmış, üst yüzeyi vellum veyakuşe kağıtla kaplanan, yırtılan bir etiket hammaddesidir. Piyasadaçuval veya lastik etiketi olarak da bilinir. Genellikle tekstilsektöründe kartela etiketi olarak da kullanım alanı vardır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.
    
   *Örtücü Kağıtlar : Yapışkanlı yüzeyi siyah veya mavi boya  ile boyanmış, üst yüzeyi vellum veya kuşe kağıtla kaplanan, yırtılan bir etikethammaddesidir. Yanlış yazılan yüzeyleri kapatmak içinkullanılır.Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir. 
 
   *Güvenlik Etiketi ( Kırılgan Etiket ) : Çok özel bir etiket hammaddesi olup yapıştığı yüzeyden çıkarılmaya çalışıldığında küçük parçalar halinde dağılan etiketidir. Genellikle bilgisayar kasalarında ve teknik amaçlı tamir edilen ürünlerin garantilerini takip etme amaçlı kullanılan bir etiket hammadesidir.

   *Çift Katlı ( Sandwich ) : Adında da anlaşılacağı üzere üst kağıt ile taşıyıcı kağıt (pergamin) arasında çift tarafı yapışkanlı bir kağıt dahabulunur. Genelde parçalı etiket üretiminde kullanılır. Firma birdençok etiketi farklı yerlere yapıştırmak için kullanır. Kullanım alanları medikal firmalar, hastahaneler dir. Ribbon baskısına uygun hammaddedir.

    *Laser : Tonerle çalışan yazıcılar için baskıya uygun bir etikethammaddesidir. Genelde A4 boyutunda üretilir. Ribbon baskısı için uygun değildir. ( 80 gr/m2 )   

 

2-PLASTİK BAZLI ETİKETLER

*Opak Polietilen : Esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

*Opak Polipropilen : Sert bir malzemedir. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

*Şeffaf Polietilen :Opak polietilen malzemeden tek farkı yüzeyi şeffaftır.

*Şeffaf Polipropilen:Opak Polipropilen malzemeden tek farkı yüzeyi şeffaftır.
 
*Data PE: Etiketin yapışkanı özel üretim olup deniz suyunda bile bir(1) ay çözülmeme garantisi vardır., Yüzeyi mat ve pürüzsüz sert bir malzemedir. Esnemez ve kolay  kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Kimya ve ağaç sanayinde ağırlıklı kullanım alanı vardır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.
 
*Metalize Plastik Kağıtlar:Üst yüzeyi metalik gri veya altın yaldız boya ile boyanmıştır. Yüzeyi parlak ve yırtılmayan bir etiket hammaddesidir. Genellikle sanayi etiketlerinde kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.
 
*Silvermat :Sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi mat veya parlak gri renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaşları etiketleme de kullanılır. Yüzeyi mat olan hammadde çizilir, parlak olansa çizilmez. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.
 
*Whitemat :Sıcağa  dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi beyaz renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş, kuyumcu ve beyaz eşya üreticilerinin tercih ettiği bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.
 
*Glosswhite :Whitemat malzemeden tek farkı soğuğa dayanıklı olmasıdır.

*Mat Polietilen : Esnek bir malzemedir. Yüzeyi matdır. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

*Mat Polipropilen: Sert bir malzemedir. Yüzeyi matdır. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

*Güvenlik Etiketi ( VOID ) : Sert bir malzemedir. Yüzeyi parlakdır. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Sudan ve nemden etkilenmez. Yapıştırıldığı yüzeyden sökülürse yapıştırıldığı yerde VOID "Geçersiz"  yazısı bırakır. Böylece etiketin söküldüğü anlaşılır. Genel kullanım alanları Bilgisayar, elektronik cihaz satışı ve tamiri yapan firmalardır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

*Filmictyre :Fastyre gibi yapışkanlık derecesi çok yüksektir. Sert bir malzemedir. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle lastik üreticileri, çuval üreticileri, mermer ve ağır metal sektörlerinde de kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

...
← Geri Dön